Jonathan has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It

It

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anon

Anon

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry