• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Gaali Sampath

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • America's Forgotten

    ★★★

  • The Perfect Weapon

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Miss India

    ½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Uma Maheswara Ugra Roopasya

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Spelling the Dream

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Bheeshma

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • Sarileru Neekevvaru

    ★★

  • Prati Roju Pandage

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Fittest in Dubai

    ★★½

  • Kaithi

    ★★★★

  • Dancing with the Birds

    ★★★★

  • War

    ★½

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Saaho

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Evaru

    ★★½

  • Manmadhudu 2

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★½