• Tenet

    ★★★½

  • Toast

  • The Kangaroo Chronicles

    ★½

  • Days

    ★★★★

  • Siberia

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★★

  • Monos

    ★★★

  • Apollo 11

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • All About Me

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • 22 July

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Package

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

    ½

  • Ready Player One

  • Love, Simon

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • SPF-18

  • It

  • The Knife - Live At Terminal 5

  • Bullyparade: The Movie

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • One Love Manchester

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Free and Easy

    ★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★

  • Sherlock: The Lying Detective

  • Sherlock: The Six Thatchers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★