Jon has logged 973 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Porno

Porno

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
Edit this entry  
29
Death of Me

Death of Me

2020
×
Edit this entry  
29
Cabaret

Cabaret

1972
×
Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bim Bam Boom, Las Luchas Morenas

Bim Bam Boom, Las Luchas Morenas

2014
×
Edit this entry  
29
Draw Me Now

Draw Me Now

2018
×
Edit this entry  
29
Papal Broken-Dance

Papal Broken-Dance

2008
×
Edit this entry  
28
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

2019
×
Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Ballad of Genesis and Lady Jaye

The Ballad of Genesis and Lady Jaye

2011
×
Edit this entry  
28
Byun, Objet trouvé

Byun, Objet trouvé

2012
×
Edit this entry  
28
Cet air-là

Cet air-là

2010
×
Edit this entry  
28
Tony Conrad: DreaMinimalist

Tony Conrad: DreaMinimalist

2008
×
Edit this entry  
28
Manuelle Labor

Manuelle Labor

2007
×
Edit this entry  
27
Flying Saucey!

Flying Saucey!

2006
×
Edit this entry  
27
Eat My Makeup!

Eat My Makeup!

2005
×
Edit this entry  
27
The Ontological Cowboy

The Ontological Cowboy

2005
×
Edit this entry  
27
Electrocute Your Stars

Electrocute Your Stars

2004
×
Edit this entry  
27
Bird, Bath and Beyond

Bird, Bath and Beyond

2003
×
Edit this entry  
27
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

2002
×
Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
Read prior review Edit this entry  
27
Bolshoi Ballet: The Nutcracker

Bolshoi Ballet: The Nutcracker

2014
×
Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
26
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Edit this entry  
26
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Ripper

The Ripper

2020
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry