• Death to 2021

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Mystery 101: Deadly History

    ★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Infinite

    ★★★★

  • The Greatest Race

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Deadly Misconduct

  • Dynamo Dream: Salad Mug

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½