Sort by

Jonathan has logged 637 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadly Misconduct

Deadly Misconduct

2021
×
Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olive the Other Reindeer

Olive the Other Reindeer

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Edit this entry