• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Brave

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★

  • The Help

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Submarine

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Happythankyoumoreplease

    ★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★