Jordan has logged 24 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
½
Edit this entry  
09
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★
Read the review Edit this entry