Marlon De Niro has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Purl

Purl

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Moms' Night Out

Moms' Night Out

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
Edit this entry  
11
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry