• Goldman v Silverman

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Little Women

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Maria

    ★★

  • Triple Threat

    ★★½

  • Furie

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Crude Oil

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Aziza

    ★★½

  • The Rat

    ★★★★½

  • Native Son

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • The Drug King

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Pachamama

    ★★★½

  • One Cambodian Family Please for My Pleasure

    ★½

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • The Burial of Kojo

    ★★★★

  • The Weekend

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Ada Kaleh

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Blue

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★½

  • The Equalizer 2

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★½

  • One Small Step

    ★★★½

  • Dulce

    ★★★★½

  • Office Uprising

  • Animal Behaviour

    ★★

  • Trees Down Here

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Cold War

    ★½

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Little Woods

    ★★½

  • The Unicorn

    ★★½

  • Mug

    ★½

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Holiday

    ★★★★