Jordan has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Philomena

Philomena

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Wheels: World Race

Hot Wheels: World Race

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Talihina Sky: The Story of Kings of Leon

Talihina Sky: The Story of Kings of Leon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry