Jordan has logged 108 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Time for Ilhan

Time for Ilhan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry