Jorge has logged 71 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Unearth

Unearth

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Harvest

The Harvest

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Too Late

Too Late

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
An Unknown Compelling Force

An Unknown Compelling Force

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Raven

The Raven

1951
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Escape from Broadmoor

Escape from Broadmoor

1948
×
★★★
Edit this entry  
21
Woman Who Came Back

Woman Who Came Back

1945
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nutcracker Fantasy

Nutcracker Fantasy

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

1941
×
★★★★
Edit this entry  
20
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Video Nasties - Draconian Days - The Section 3 List A-L

Video Nasties - Draconian Days - The Section 3 List A-L

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Queen of Spades

Queen of Spades

2021
×
Edit this entry  
17
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Remote Control

Remote Control

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer's Moon

Killer's Moon

1978
×
★★½
Edit this entry  
16
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fan

The Fan

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clash

Clash

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Video Nasties: Draconian Days

Video Nasties: Draconian Days

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Artistic Couple

An Artistic Couple

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Video Nasties - The Definitive Guide - The Final 39

Video Nasties - The Definitive Guide - The Final 39

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Recorded Live

Recorded Live

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
Deep in the Woods

Deep in the Woods

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

2010
×
★★★½
Edit this entry