Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Power

The Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
25
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hitcher in the Dark

Hitcher in the Dark

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold Heaven

Cold Heaven

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shook

Shook

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fear

The Fear

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Box

Black Box

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waxworks

Waxworks

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Baby

The Baby

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stormy Monday

Stormy Monday

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
25
And Everything Is Going Fine

And Everything Is Going Fine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry