• Tropic Thunder

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Some Like It Hot

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★★

  • The Descendants

    ★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★½

  • Bride & Prejudice

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Begin Again

    ★★★★

  • Steamboat Bill, Jr.

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Brave

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½