• The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Witches

    ★★½

  • French Exit

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Money Plane

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Irresistible

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★