Josh has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry