Josh has logged 256 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry