Josh Ohea has logged 37 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
Edit this entry  
22
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locks

Locks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tree Hugger

Tree Hugger

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry