joshrowley has logged 523 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Better Days

Better Days

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Record

On the Record

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alelí

Alelí

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
A Regular Woman

A Regular Woman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Made in Bangladesh

Made in Bangladesh

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skylines

Skylines

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Time

Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ainu Mosir

Ainu Mosir

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
White Riot

White Riot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hearts and Bones

Hearts and Bones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parallel

Parallel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Archenemy

Archenemy

2020
×
Read the review Edit this entry