joshrowley has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Charter

Charter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
'Til Kingdom Come

'Til Kingdom Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Herself

Herself

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Notturno

Notturno

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginning

Beginning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hosts

Hosts

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry