• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Cosmic Sin

  • Shameless Hall of Shame

  • Cherry

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Last Blockbuster

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Stronger

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★

  • Life

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★★