• No Time to Die

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Toko Barang Mantan

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Imperfect

    ★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★