• The Royal Treatment

    ½

  • The House

    ★★★

  • Borrego

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Distance

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hating Game

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Hawkeye

    ★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ½

  • Finch

  • Encanto

    ★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Help

    ★★★

  • Nightbooks

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

  • Belfast

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★