• Don't Look Up

    ½

  • Encanto

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • No Time to Die

    ½

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • Dune

    ½

  • Mad God

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ½

  • Pig

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Bad Trip

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Soul

    ★★

  • Cross the Line

    ★½

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★½

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • Tenet

    ½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★½

  • Coming Out

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • Days

    ★★½

  • The Bridge Curse

    ½

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ½

  • Corporate Responsibility

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Meanwhile on Earth

    ★★½

  • Cold Meridian

    ★★½

  • Hella Trees

    ★½

  • The Turning Point

    ★★½

  • The Sky Is on Fire

    ★½

  • The Gentlemen

    ★½

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★½

  • Kokutai

    ★★★

  • Knives Out

  • The Laundromat

  • Joker

    ★½

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

    ★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • The Weasel's Tale

    ½

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ½