• Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Dark Lies the Island

    ★★½

  • The Aftermath

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Mustang

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Judy & Punch

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Only You

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Clergy

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★

  • Werewolf

    ★★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Papi Chulo

    ★★

  • Wild Rose

    ★★½

  • Freaks

    ★★

  • The Chambermaid

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • A Private War

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★

  • Greta

    ★★★★

  • 22 July

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★½