Joyce has logged 30 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ape

The Ape

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Machine

Mean Machine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amazing Grace

Amazing Grace

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry