Joyce has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry