• VHS 94

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • Jiu Jitsu

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Honest Candidate

    ★★★½

  • Blood Sings

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½