JP has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Westworld

Westworld

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Door III

Door III

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psychic Vision: Jaganrei

Psychic Vision: Jaganrei

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry