• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ½

  • Old

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • kid 90

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

  • Passing

    ★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Happiest Season

  • Soul

  • On the Rocks

  • Perfume Imaginary Museum “Time Warp”

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Wife of a Spy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • My Octopus Teacher

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • Days

    ★★★★★

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • The Nowhere Inn

    ½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½