• Midsommar

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Measure of a Man

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • To Dust

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Itzhak

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Winter Hunt

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • The Gospel According to André

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★½