Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Picture

The Big Picture

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman Chaser

The Woman Chaser

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Trouble in Mind

Trouble in Mind

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Noise

Sound of Noise

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Onion Field

The Onion Field

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colt 38 Special Squad

Colt 38 Special Squad

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Safe Haven

No Safe Haven

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Things

Things

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Patton

Patton

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry