Scott has logged 419 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bowl of Oatmeal

Bowl of Oatmeal

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Retreat, No Surrender 3: Blood Brothers

No Retreat, No Surrender 3: Blood Brothers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terror in the Aisles

Terror in the Aisles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Camera: The Unauthorized Story of 'Mork & Mindy'

Behind the Camera: The Unauthorized Story of 'Mork & Mindy'

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Rollin'

Get Rollin'

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voyage Into Space

Voyage Into Space

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shepherd of the Hills

The Shepherd of the Hills

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RKO 281

RKO 281

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry