Scott has logged 35 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salvador

Salvador

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neil Young: Heart of Gold

Neil Young: Heart of Gold

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paisan

Paisan

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry