jsforman has logged 48 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
25
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Difficulties of Being an Interpretive Dancer in the Year of Our Lord and Savior Jesus Christ 2020 AD

The Difficulties of Being an Interpretive Dancer in the Year of Our Lord and Savior Jesus Christ 2020 AD

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Tabu

Tabu

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★
Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iguana

Iguana

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★★
Edit this entry  
09
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★
Edit this entry  
06
Destiny

Destiny

1921
×
★★★
Edit this entry  
05
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Faust

Faust

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Suspense.

Suspense.

1913
×
Edit this entry  
01
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry