• Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Native Son

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • My Dinner with Hervé

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Predator

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Alpha

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Extinction

    ★★

  • How It Ends

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Tau

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½