• Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Extinct

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Saint Maud

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Glass

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★