Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brink!

Brink!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Green

The Big Green

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drumline

Drumline

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry