• Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Jexi

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★