juan 🩸 has logged 43 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kissed

Kissed

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★½
Edit this entry