• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Here Are the Young Men

    ★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

  • Hell Fest

    ★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • Bleach

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Farm

    ★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★