• Dune

    ★★

  • Tiger

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

    ★★★★★

  • March Comes in Like a Lion

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Lost in Paris

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Kids on the Slope

    ★★★★½

  • Inception

    ½

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • Samurai Champloo

    ★★★★★

  • Paranoia Agent

    ★★★★

  • Elf

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • One Fine Day

    ★★★★★

  • Set It Off

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • True Lies

    ★★★★

  • Last Action Hero

    ★★★

  • Basic Instinct

    ★★★

  • Total Recall

    ★★★★★

  • Rain Man

    ★★★★½

  • Twins

    ★½

  • The Running Man

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★★

  • Predator

    ★★★½

  • The Terminator

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Conan the Barbarian

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★