jules has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry