• Dune

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Next Door

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Night Shifts

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Model Citizen

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Space Between The Lines

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★