• The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Time of Day

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

  • The Lie

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • Little Italy

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Frenzy

    ★★½

  • Slender Man

    ★★

  • Freaky Friday

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Bubble Gum

    ★★★★½

  • The Honor List

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • In a Relationship

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Neverknock

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • House of the Witch

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★

  • The Houses October Built 2

    ★★½

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Descendants 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

  • Rough Night

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Pool Party Massacre

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Deadly Detention

    ★★★½

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

  • Doctor Strange

    ★★

  • Terrifier

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Girl on the Train

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Sing

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • CarousHELL

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★★