• Tusk

    ★★

  • Joysticks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★½

  • Secret Window

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Beaster Day: Here Comes Peter Cottonhell

    ★½

  • She's Out of Control

    ★★★½

  • Barbie in the Nutcracker

    ★★

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★½

  • Peter's To-Do List

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Dracula

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★★½