Julian Nunez has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★
Edit this entry  
20
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry