Julian Nunez has logged 49 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
30
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★
Edit this entry  
24
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Domino

Domino

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Edit this entry  
03
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry