JulietteBarasch has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tanner '88

Tanner '88

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
18
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry